Ściany w mieszkaniu – jakim sposobem je ozdobić oraz jakie akcesoria zakupić?

Ściany w mieszkaniu – jakim sposobem je ozdobić oraz jakie akcesoria zakupić?

5 lipca 2021 Wyłącz przez Redakcja

W czasie projektowania wystroju wnętrz, nieraz nie zwracamy kolosalnej uwagi na to jak mają wyglądać ściany. A przecież przez umiejętną ich ekspozycję wnętrze może rzeczywiście sporo zyskać. Można na przykład zdecydować się na zielone ściany. I nie chodzi tutaj o odcień farby, a o pionową ekspozycję roślin. Jest to ściana w szczególny sposób obsadzona należytymi roślinami, jakie są nawadniane przez ulubiony system. W ten sposób są również nawożone.

Praktycznie nic nie trzeba przy nich robić. Zielone ściany są niesłychanie olśniewające oraz niesamowicie wzbogacają cały wystrój wnętrz. Coraz częściej decydują się na nie firmy, a przede wszystkim restauracje, jakie pod taką ścianę podporządkowują cały wystrój swoich wnętrz. Czasem nawet projektanci sprowadzają niezwykle rzadkie okazy, za które kontrahent płaci ściśle mówiąc ogromne pieniądze.

Jednak wszystko rozchodzi się o to żeby zaskoczyć rodzinę czy także kontrahentów niebywałą dekoracją ścienną – zobacz podkład korkowy. Do takiego wnętrza niezwykle pasują naturalne akcesoria rodzaju kamienie, a nawet pokojowe fontanny. Świeczniki, obrazy, kwiaty to dodatki, które są zazwyczaj wybierane w przypadku projektowania wnętrz.

One najlepiej oddają charakter pomieszczenia, muszą być tylko idealnie dobrane. I co najistotniejsze nie może być ich za dużo. O ile w przypadku poduszek na sofę można jeszcze polemizować to kilkanaście świeczników w całym pokoju to już kolekcja, która ociera się o pewien kicz, a nawet tandetę. Wystrój wnętrz to w pewnych momentach żmudna praca, szczególnie jeżeli klient ma jakieś kolekcje bibelotów, które pragnie koniecznie umieścić w projektowanych wnętrzach. Wtedy wypada je tak wyeksponować, by nie były centralnym punktem oraz nie stały gdzie popadnie.

Teraz trendy w wystroju wnętrz stawiają na minimalizm, a w następstwie tego często rezygnuje się nawet z symbolicznych dodatków. Jeżeli niemniej jednak chcemy utworzyć przytulny dom musimy zastanowić się nad dobrym oświetleniem i właśnie akcesoriami, jakie spowodują, że wystrój wnętrza będzie ciepły inaczej zachęcający do spędzania w nim większości czasu. A tylko dobrze urządzone wnętrze będzie przyciągało mieszkańców domu.