Popularne metody dezynsekcji – klasyczna versus żelowa

Popularne metody dezynsekcji – klasyczna versus żelowa

21 maja 2021 Wyłącz przez Redakcja

Dezynsekcja, inaczej jedna z metod oczyszczania przestrzeni w pokojach, aby usunąć insekty. Wyróżnić wolno kilka metod np. fizyczna, syntetyczna i biologiczna. Zastosowanie tu odnajdą preparaty, które pozwolą przeprowadzić dezynsekcję. Profesjonalne usługi te dezynsekcja prusaków, eliminacja karaluchów, dezynsekcja pluskiew domowych, dezynsekcja mrówek, były i są stosowane dla wielu zleceniodawców – pomoc na deratyzacja. Działania przeprowadzone z wielką ostrożnością, krok po kroku, żeby nie doprowadzić do komplikacji. Insekty to osobniki demolujące budowle, zwykle pojawiają się wiosną. Ciężko je wytępić z domu i korytarza. Zajmują miejsce w bardzo trudno dostępnych miejscach oraz szczelinach, tam też się rozmnażają. Mowa ich niesie za sobą efektywne metody, które nie są najtańsze dezynsekcja. Na ogół mrówki, kiedy pojawią się wiosną, opanują wszystko, co natrafią na swojej drodze (prusaki, karaluchy, pluskwy, mrówki, osy, szerszenie, rybki cukrowe, pchły, wszy, muchy, komary i inne).

Prusak – ma nieciekawy wygląd, posiada 6 nóżek, 2 czułka, pokryty lekkim kolcem, pełny ma bursztynową szatę. Potrafi poruszać się zwinnie, prędko, że wolno go nie zanotować. On osiąga ledwo kilkanaście milimetrów, niemniej jednak występuje w ogromnych grupach.

Prusaka lepkie łapki zapewniają mu wzruszanie się po ścianie, suficie i nie może on z niego spaść. Ma tendencję, jak muszki owocówki, kiedy jedynie poczuje żywność, nieschowane owoce, to automatycznie się pojawi. Karaluchy – trochę podobny do prusaka. Jak inne insekty jest on do wykluczenia ze środowiska domowego. Jego budowa zewnętrzna prezentuje się następująco, innymi słowy ma pancerz, długie odnóża, czułki oraz głowę, oczy, pancerz jest w kolorze brązowym.

Szuka pożywienia, zgniłe owoce, śmietnik, który okazjonalnie się opróżnia, przyciągną go do domu. Pchły – na ogół pojawiają się u zwierząt domowych, jak psy, koty. One są bardzo małe, w kolorze czerwonym. Mają one skłonność do skakania oraz gryzienia na osobniku, na którym zamieszkują. Potrafią rozmnażać się w momentalnym tempie. Wyróżnić można parę gatunków tych insektów, pomiędzy innymi: pchła ludzka, pchła piaskowa, pchła szczurza, pchła kocia oraz pchła psia. Wszelkie te gatunki pcheł nie mogą pojawiać się na zwierzęciu i należy je automatycznie usuwać, aby nie przenosiły bakterii.