Nowoczesna nagrzewnica indukcyjna IHM jako jeden z czołowych wyrobów przedsiębiorstwa Energoel

Nowoczesna nagrzewnica indukcyjna IHM jako jeden z czołowych wyrobów przedsiębiorstwa Energoel

24 września 2021 Wyłącz przez Redakcja

Unowocześniona nagrzewnica indukcyjna IHM jako przykładowy z czołowych produktów firmy Energoel dobierana jest przede wszystkim ze względu na wszechstronne właściwości. Wysokoczęstotliwościowe urządzenie przeznaczone jest do nagrzewania indukcyjnego, o dostępnych mocach zależnie od wybranego modelu: 3kW, 6kW, 12kW oraz 20kW. Częstotliwość pracy w urządzeniu to od 50 do 800 kHz. W takim wypadku również wiele uzależnione jest od ustawień.

Urządzenia podanej marki, wliczające się w skład serii IHM mogą być wyposażone w wyjście do sterowania przyciskiem nożnym albo we wbudowany interfejs z wyjściami oraz wejściami cyfrowymi. Są one dedykowane do pracowania ze sterownikami PLC oraz z systemami zaliczanymi do automatyki przemysłowej. Generatory mają niewielkie wymiary, a głowice wzbudników ułatwiają montaż w obowiązujących systemach automatyki, liniach produkcyjnych a także na manipulatorach robotów przemysłowych.

Szczegółowa charakterystyka urządzenia znajduje się pod linkiem https://energoel.pl/produkt/nagrzewnica-indukcyjna-seria-ihm/, a jeśli klient zamierza się dowiadywać więcej, może też konsultować się z pracownikami. Przykładowe aplikacje, w jakich można zastosować nagrzewnicę to: lutowanie indukcyjne, lutowanie węglików a także hartowanie indukcyjne. Dla kupujących dostępne są modele: o mocy 3kW z zasilaniem jednofazowym, o mocy 6kW z zasilaniem trójfazowym, o mocy 12kW z zasilaniem trójfazowym a także o mocy 20kW z zasilaniem trójfazowym. Grzejnictwo indukcyjne to sprawdzona metoda nagrzewania oraz topienia metalu znajdująca zastosowanie w wielu procesach o przeznaczeniu przemysłowym.

Wykwalifikowani inżynierowie zajmują się wykonaniem linii technologicznych, w jakich centralnym elementem są nagrzewnice. To one biorą odpowiedzialność za trwałość i funkcjonalność maszyn. Poza przemysłem nagrzewnice można również stosować w laboratoriach. Opanowana w firmie energoelektronika umożliwia opracowanie innowacyjnych maszyn, o wysokiej sprawności energetycznej.