Jak urządzić jadalnię w dużym domu?

Jak urządzić jadalnię w dużym domu?

6 sierpnia 2021 Wyłącz przez Redakcja

Jadalnia to wyjątkowa przestrzeń, w której na co dzień spędzamy wiele czasu podczas spożywania posiłków w gronie najbliższych lub organizując przyjęcia dla znajomych. Duży stół z krzesłami to atut każdego wnętrze. Im większy dom posiadamy, tym na większy komfort aranżacji jadalni możemy sobie pozwolić. Warto zastanowić się nad tym jak zaaranżować to wnętrze w dużym domu oraz czym kierować się przy zakupie poszczególnych mebli, aby całość spełniała nasze oczekiwania. Więcej ciekawych porad dotyczących kuchni i jadalni znajdziecie również w naszym poradniku https://www.meble.pl/poradnik/kuchnia-i-jadalnia.

Przede wszystkim zacznijmy od określenia, jak będzie wyglądała nasza jadalnia. W dużym domu może to być osobne pomieszczenie, które połączone jest z kuchnią. W ten sposób stworzymy intymną przestrzeń, dedykowaną tylko celebracji wspólnych posiłków i przyjęć. To ciekawe rozwiązanie, na które możemy sobie pozwolić tylko wtedy, gdy dysponujemy dużą przestrzenią w domu. Alternatywą może być stworzenie jadalni, która będzie wygospodarowaną przestrzenią w większym salonie. Obecnie to najpopularniejszy wybór wśród domowników.

Jakie meble powinny znaleźć się w jadalni?

Oczywiście kluczowym meblem jadalnianym pozostaje stół, wokół którego toczy się życie w tym wnętrzu. Stół powinien być idealnie dobrany pod kątem naszych potrzeb, zarówno pod względem jego rozmiaru oraz stylu wykończenia. W jadalniach doskonale sprawdzają się stoły prostokątne oraz owalne. Stylistyka mebli również powinna być dopasowana do całego wnętrza, dzięki czemu w jadalni uzyskamy estetyczną i funkcjonalną kompozycję, w której miło będziemy mogli spędzać czas. Meble jadalniane muszą być też bardzo wytrzymałe, również w warunkach intensywnej eksploatacji oraz łatwe w pielęgnacji, dzięki czemu zaoszczędzimy sporo czasu każdego dnia.

Poza stołem jadalnianym, w domowej jadalni powinny znaleźć się również krzesła, które pozwolą nam na komfortowe korzystanie z tego pomieszczenia. Krzesła powinny być dobierane bezpośrednio do stołu. Profilowane siedzisko i oparcie zwiększają komfort korzystania z tych mebli nawet przez kilka godzin dziennie. Dużym atutem będą tapicerowane siedziska, na przykład piankowe lub z poduszki. Do jadalni lepiej wybierać krzesła bez podłokietników, które będą bardziej praktyczne.