Idealne działanie wentylatorów do pyłów produkowanych w Nestro

Idealne działanie wentylatorów do pyłów produkowanych w Nestro

31 sierpnia 2021 Wyłącz przez Redakcja

Wdrożenie doskonale opracowanej techniki odpylania przez firmę Nestro to następny dowód na to, że marka ta doskonale zna się na innowacyjnych rozwiązaniach jakie służą ochronie środowiska i dbaniu o zdrowie osób zatrudnionych w konkretnym miejscu. Optymalne odpylanie ma szczególne znaczenie tam, gdzie używa się urządzeń stolarskich oraz w centrach obróbczych. Pozwoli to zmniejszyć koszty eksploatacji maszyn jakie zajmują się obrabianiem drewna.

Nowoczesne instalacje odpylania, przystosowane do specyfiki pracy w wyznaczonym zakładzie zastępują niezautomatyzowane usuwanie odpadów poprodukcyjnych. Nie ma mowy o tym, że jakiekolwiek odpady będą umieszczone w maszynie, dzięki czemu będzie ona funkcjonowała sprawnie. Rozwiązania firmy z takiego obszaru przeznaczone są dla małych, jak i dla średnich firm.

W małych zakładach mogą zostać wykorzystane: filtry workowe typu NASF, filtry stanowiskowe typu NFB oraz filtry podciśnieniowe typu NE 160, 250 i 300. Filtry workowe w zestawieniu z wentylatorem są urządzeniem odpylającym. Można je zastosować na hali produkcyjnej. Filtry stanowiskowe da się podłączać do jednej lub do dwóch maszyn. To idealne rozwiązanie dla firm, gdzie nie ma zbyt dużo urządzeń. Filtry podciśnieniowe wyposażone są w niedużych rozmiarów Wentylatory do pyłów. Zwarta konstrukcja oraz mobilność pozwolą na zastosowanie w wielu zakładach pracy. Można do tego typu filtra podłączyć do trzech maszyn.

Dla średnich oraz dużych zakładów Nestro proponuje filtr podciśnieniowy typu ZWF 9/4, dostosowany do oddzielania pyłu albo wiór pochodzenia drzewnego od 5 do stu tysięcy m3/h. Takie urządzenie zbudowane jest z komór, czyli można je dowolnie modernizować. Ma dużo zabezpieczeń technicznych, a więc nie trzeba się bać, że mogłoby wywołać niebezpieczeństwo w zakładzie pracy. Propozycja katalogowa wzbogacona jest o instalacje zmniejszające ciśnienie, przeznaczone do tych miejsc, w jakich istnieje ryzyko wybuchu pyłu. Maszyny filtracyjne oczyszczają wtedy pył z groźnych mieszanek powietrza.